تقاطع غیرهمسطح "شهدای مدافع حرم" کرمانشاه افتتاح شد


تقاطع غیرهمسطح "شهدای مدافع حرم" کرمانشاه افتتاح شد

تقاطع غیر همسطح "شهدای مدافع حرم" کرمانشاه با حضور استاندار و اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین استان، امروز(10 مرداد) به بهره برداری رسید.

تقاطع غیر همسطح "شهدای مدافع  حرم" کرمانشاه با حضور استاندار و جمعی از مسئولین استان، امروز(10 مرداد) به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آرش رضایی شهردار کرمانشاه در مراسم بهره برداری از این تقاطع با اشاره به تغییر نام تقاطع ده مجنون به تقاطع شهدای مدافع حرم گفت: روزهای آغاز به کارم در شهرداری مصادف با شهادت دو نفر از همشهریان، شهید علیخانی و شهید نظری بود و همین موجب شد تا در جلسه ای با امام جمعه کرمانشاه قول دهم پروژه ای ماندگار را به نام شهدای عزیز مدافع حرم ثبت کنیم.

وی با اشاره به شروع ساخت پروژه تقاطع شهدای مدافع حرم از سال 1392، گفت: از آن سال تا سال 1395 این تقاطع با 32 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا بود.

وی افزود: از سال گذشته که پروژه را تحویل گرفتیم روند اجرای آن بصورت منظم و سریع پیش رفت و این امر موجب شده با توجه به پیشرفت خوب پروژه تغییر نام آن از تقاطع "ده مجنون" به تقاطع "شهدای مدافع حرم" را پیشنهاد دهیم.

وی افزود: اعضای شورای شهر کرمانشاه با قاطعیت آرا این تغییرنام را به تصویب رساندند و هم اکنون شاهد بهره برداری از تقاطع " شهدای مدافع حرم" هستیم.

رضایی تاکید کرد: این تغییر نام موجب خواهد شد هربار از این مسیر عبور کنیم به یاد دلاوری و فداکاری های شهدای مدافع حرم بیفتیم که امنیت و آرامش و اقتدار امروز کشور را مدیون آنها هستیم.

وی افزود: امروز در منطقه ای قرار داریم که هر روز خبر ویرانی و جنایت می شنویم و اینکه امروز در آرامش پروژه هایی را برای آبادی این استان افتتاح می کنیم را همه مدیون  شهدای مدافع حرم و رهبری مقام معظم رهبری هستیم.

رضایی در ادامه از صرف اعتبار 19.5 میلیارد تومانی برای ساخت این پروژه خبر داد و اظهار کرد: از این مبلغ 10.5 میلیارد تومان از منابع داخلی شهرداری و مابقی از منابع دولتی تامین شده است.

شهرداری کرمانشاه با قدردانی از استاندار کرمانشاه به جهت همکاری در ساخت این پروژه، گفت: همکاری استانداری در تخصیص به موقع اعتبارات نقش موثری در پیشرفت پروژه داشت.

رضایی از همکاری شورای شهر و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز تقدیر کرد و افزود: طرح اولیه تقاطع سه راهی بود که خوشبختانه با امتداد غربی تقاطع به داخل شهرک امام(ره) و دولت آباد، این تقاطع چهار راهی شد.

وی افزود: در توافق با بنیاد مستضعفان قرار است معبر جدیدی در شهرک دولت آباد راه اندازی شود که با وجود این معبر بخشی از بار ترافیکی که از غرب وارد کرمانشاه می شود، به تقاطع شهدای مدافع حرم منتقل خواهد شد. 

شهردار کرمانشاه ابراز امیدواری کرد: سایر پروژه های شهری کرمانشاه نیز مانند این پروژه به سرعت افتتاح شده و تحویل مردم کرمانشاه شود.

منبع: ایسنا

برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه لطفا در خبرنامه ما ثبت نام کنید .